درمان بیماری قانقاریا به کمک طب سنتی

درمان بیماری قانقاریا به کمک طب سنتی

درمان بیماری قانقاریا: قانقاریا ( کانگرن یا سفاقلوس ) یا مردگی اعضا به دلیل عفونت های مزمن و نرسیدن خون به عضو مربوطه، تغذیه مختل شده و کم کم باعث پوسیدگی و مردن نسوج آن می گردد که در مرحله اول بایستی هرچه زودتر داروهایی که باعث انبساط عروق می شوند را مصرف کرد که اگر در مورد درمان زود عمل نشود پیشرفت کرده و لاعلاج خواهد شد تا حدی که لازم می شود آن عضو به طور کلی قطع شود.

درمان بیماری قانقاریا به کمک طب سنتی
درمان بیماری قانقاریا به کمک طب سنتی

اقدامات درمانی برای بیماری قانقاریا

اقداماتی که در مرحله اولیه ی بیماری موثر واقع می شوند بدین شرح است برای شستشو به طور مرتب می توانید  از جوشانده ی پیزر ( نی های کنار رودخانه ) یا از آب جوشانده ی گزنه استفاده کنید و برای درمان آن نیز می توانید پوست و برگ انجدان را نرم بسایید و بر آن بپاشید.

وسمه، صبر زرد، خون سیاوشان و مغز گردوی سوخته شد از هر کدام ده گرم و انزروت و مردار سنگ از هر کدام بیست گرم همه را نرم بسایید بعد با 200 گرم روغن زیتون مخلوط کرده سپس بپزید و بر محل مورد نظر ضماد کنید.

گزنه کوبیده را با کمی نمک مخلوط کرده و بر آن ضماد کنید. همچنین می توانید تخم ترب را نرم بسایید و با کمی سرکه سیب مخلوط کرده و بر محل مورد نظر ضماد کنید.

چند عدد ساقه ی ریوند چینی را پس از شستن کامل بیست دقیقه بجوشانید بعد به مدت یک ساعت روی آن ضماد کنید و روزی یک بار این کار را انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *