درمان بواسیر دکمه ای به کمک طب سنتی

درمان بواسیر دکمه ای به کمک طب سنتی

درمان بواسیر دکمه ای : مزاج باید همیشه در بواسیر دکمه ای لینت دار و نرم باشد، که هنگام اجابت شخص را ناراحت نکند و با خوردن روغن زیتون و پارافین مایع باید معده را نرم نگه داشت که عمل اجابت به سهولت و آسانی انجام شود و همیشه بعد از غذا پرتقال میل شود. شب ها هنگام خواب خوردن سه مثقال هلیله ی سیاه همیشه معده را نرم نگه می دارد و نور چشم را زیاد می کند. ناگفته نماند در موقع اجابت و عمل معده، هر چند سخت عمل نماید، مبادا با انگشت به خود دست بزنید که باعث ایجاد خراش و ناراحتی می شود.

بهتر است قبل از اجابت مزاج شیلنگ آب نیمه گرم را به خود بگیرید تا دفع مدفوع آسان تر انجام گیرد. پاک کردن مزاج از کثافات و تصفیه ی خون و خوردن مبردات، آش تمر، آب غوره، سماق و عناب که خون را تصفیه می کند مفید می باشد. جراحی و عمل کردن از هر دارو و درمانی بهتر و نافع تر و مفید تر می باشد. مخصوصا در ایران که جراحان زبردست و چابک و با اطلاع زیاد هستند، مخصوصا متخصصین در عمل جراهی بواسیر زیاد و همیشه آماده به کار می باشند که در هر سال چندین هزار نفر را در سراسر کشور از ناراحتی و زجر و صدمه ی بواسیر نجات می دهند.

درمان بواسیر دکمه ای به کمک طب سنتی
درمان بواسیر دکمه ای به کمک طب سنتی

ولی اگر دسترسی به وسایل عمل کردن ندارید یا خوف از عمل جراهی داشته باشید، می توانید به دستور زیر عمل کنید

چند نسخه طب سنتی برای درمان بواسیر دکمه ای

 •  عناب، انجیر خشک، مقل ارزق، صبر زرد از هر کدام به مقدار مساوی، نرم ساییده و با کوهان شتر خمیر کرده و شیاف بسازید و هر شب یک شیاف استعمال کنید.
 •  ریشه ی انجبار 3 مثقال را در 3 استکان آب بجوشانید که یک استکان از آب آن باقی بماند، باقیمانده را با 3 سیر شکر قرمز مخلوط کرده و 3 روز میل کنید.
 •  صبر زرد، صبر سیاه، مقل ارزق، مرمکی، مرک باد، مسطکی دانه، هلیله ی زرد، هلیه ی سیاه و تخم خواجه باشی، داروها را به مقدار مساوی نرم بسایید و با کره ی کاکائو خمیر کرده، مقدار 2 نخود گنه گنه تلخ را نیز با آن مخلوط کنید، سپس شیاف درست کرده و شب ها موقع خواب یک شیاف را استعمال کنید.
 • روغن گلیسیرین را به صورت حنا استفاده کنید و یا روغن کوهان شتر را به صورت شیاف استفاده نمایید، گل بابونه و گل خطمی را بجوشانید و در آب آن بنشینید و نیز از دود دادن کاکل بادنجان استفاده کنید. همچنین روزی 5 گرم تخم خواجه باشی را دم کرده و میل کنید
 • پوست سبز گردو را بجوشانید و بعد از سرد شدن صاف کنید، جداگانه انجیر کال خشک را نرم بسایید سپس پودر ها را با آب پوست گردو ها خمیر کرده و شیاف هایی بسازید و هر شب هنگام خواب یک عدد را استعمال کنید.
 •  گل بابونه، گل اروانه، سورنجان مصری، هندوانه ی ابوجهل، هلیله ی سیاه، مغز قرص کمر، جوزبویا، کلپوره، قولنجان، مریم نخودی و ریوند چینی را به نسبت مساوی نرم بسایید، بعد با روغن زیتون خمیر کرده و حب هایی به اندازه ی یک عدد نخود بسازید و صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک عدد از آن را بخورید.
 •  مقل ارزق، صبر زرد، عناب خشک و انجیر خشک را به میزان مساوی نرم بسایید، بعد با روغن کوهان شتر به صورت خمیر در آورده و شیاف هایی بسازید و هر شب هنگام خواب یک عدد از آنها را استعمال کنید.

ضمناً داروهایی که کمک به بهبودی میکند و باید بیشتر مصرف کنید عبارتند از: خوردن پرتقال یا آب پرتقال بعد از هر غذا، آش تمر هندی، آبغوره یا آش آبغوره، سماق یا آش سماق، عناب، روغن پارافین خوراکی و روغن زیتون.

دیدگاه

 • بیستون سازه آذران پاسخ

  سلام عالی بود

  9 جولای 2019 در 1:21 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *