درمان آسان حساسیت فصلی با طب سنتی

درمان آسان حساسیت فصلی با طب سنتی

درمان آسان حساسیت فصلی با طب سنتی: حساسیت فصلی نوعی آلرژی است که در فصلی از سال باعث آب ریزش بینی و عطسه می شود که این بیماری رینیت آلرژیک نام دارد.

درمان آسان حساسیت فصلی با طب سنتی
درمان آسان حساسیت فصلی با طب سنتی

نسخه های گیاهی درمان حساسیت فصلی

  • به عنوان درمان هربار 2گرم مرزنجوش را در 2لیوان آب بجوشانید. سپس آب را صاف کرده و پس ز سرد شدن در یک بطری نگهداری کنید. در طول روز 6 تا 8 مرتبه کمی از آ را در بینی بالا بکشید. تا نتیجه کامل این عمل ار هر روز تکرا رکنید.
  • مقداری سیاه دانه را نیم کوب کرده و بجوشانید. آب آن را صاف و به اندازه ی نصف آن روغن زیتون روی آن ریخته و مجدد بجوشانید تا آب تمام شود. روغن بدست آن را هر صبح و شب در بینی بچکانید.
  • بابونه ی شیرازی، گل بنفشه و مرزنجوش را مخلوط کرده و بجوشانید. آب صاف کرده هر صبح، ظهر و شب ر بینی بکشید.
  • بهترین درمان این است که اسطخوخدوس هندی، بادرنجنبویه، بابونه ی شیرازی، گل بنفشه، گل محمدی، گل پنیرک، گل نیلوفر، پرسیاوشان، پوست خشاش، تاجریزی، رازیانه، ریوند چینی، ریشه ی کاسنی، تخم کاسنی، مرزنجوش، سیاه دانه، ناخنک و پوست هلیله ی زرد را از هرکدام 10 گرم، مخلوط کرده و نیم کوب کنید. آن را به 10 قسمت مساوی تقسیم کنید و هر قسمت را هر شب در یک ونیم لیوان آب بجوشانید و باآن بخور دهید. هنگامی که آب آن به حدودد  نصف رسید  آن را صاف و شیرین کرده و بنوشید. تفاله ی آن را مجدد در یک و نیم لیوان آب بخیسانید و شب باز هم بخور دهید. سپس آب آن را صاف و شیرین کرده و بنوشید.
  • از خوردن غذاهای سرخ کرده، پیاز داغ، ترشی جات، شیرینی های قنادی، خربزه، انگور، و نوشیدن آب سرد و حمام آب سرد پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *