درمان آبریزش بینی به کمک طب سنتی

درمان آبریزش بینی به کمک طب سنتی

برای جلوگیری و درمان آبریزش بینی توصیه می شود که تا پایان آخرین علایم این بیماری درمان را ادامه دهید و از خوردن پنیر و گردو پرهیز کنید و آب به شیرین و خام بنوشید.

  • هر مرتبه یک قاشق غذاخوری مرزنجوش را در یک لیوان آب جوشانده و روزی 5 تا 6 مرتبه مقداری از آن را داخل بینی بچکانید.
  • آویشن شیرازی، بابونه و تخم گشنیز از هر کدام یک مثقال، گل بنفشه و ناخنک از هر کدام 2 مثقال، بادرنجبویه 3 مثقال، مرزنجوش و اسطوخدوس از هر کدام 4 مثقال، پر سیاوشان 10 مثقال همه را مخلوط و نیم کوب کنید و سپس به ده قسمت مساوی تقسیم کنید و هر شب یک قسمت از آن را در یک و نیم لیوان آب جوش بخیسانید و صبح در همان آب آن را بجوشانید و بخور دهید. سپس آب آن را صاف و شیرین کرده و بنوشید. تفاله ی آن را مجددا شب بخیسانید و صبح باز هم بجوشانید و بخور دهید بعد آب صاف و شیرین کرده ی آن را بنوشید.
درمان آبریزش بینی به کمک طب سنتی
  • هر روز صبح و عصر هر بار 5 گرم بابونه و 5 گرم مرزنجوش را بجوشانید و با آن بخور دهید. سپس آب آن را صاف و شیرین کرده و بنوشید و در انتها انگشت شصت پاها را با یخ سرد کرده تا آبریزش قطع شود.
  • گلنار فارسی، سورنجان، پوست هلیله ی زرد، پوست هلیله ی سیاه، کندر، انقوره، سکبینج و مرمکی از هر کدام ده گرم، مقل ازرق و صبر زرد از هر کدام 3 گرم همه را مخلوط و بسیار نرم بسایید بعد با کمی آب مرطوب و به شکل خمیر سفتی درآورده و قرص هایی به اندازه ی یک نخود تهیه کنید. پس از خشک شدن هر روز صبح، ظهر و شب هر بار یک تا دو عدد میل کنید.
  • هلیله زرد و حضض از هر کدام 2.5 گرم نرم بسایید بعد با ده گرم پیه آب شده ی مرغ آمیخته و در بینی بمالید.
  • میخک، حضض و اگیر ترکی هر سه را به نسبت مساوی بسیار نرم بسایید و هر روز کمی از آن در بینی بکشید.
  • مرمکی 3 گرم، زعفران دو گرم، زرآوند و قسط شیرین از هر کدام 5 گرم، دارچین، اذخرمکی و ریوند چینی از هر کدام 10 گرم، انیسون 20 گرم، تخم کرفس 30 گرم همه را مخلوط و نرم بسایید، بعد با 250 گرم عسل مخلوط کنید و هر صبح، ظهر و شب قبل از غذا یک قاشق شربت خوری از آن میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *