علت درد ستون فقرات و درمان به کمک طب سنتی

علت درد ستون فقرات و درمان به کمک طب سنتی

درد ستون فقرات مربوط به عوامل متعددی می باشد که به برخی از آنها به طور مختصر عبارت اند از، ضربه ها، ورم ها، تغییرات مهره ها در اثر فشار خارجی یا داخلی روی مهره ها، تورم یا جا به جایی و یا تغییر مکان دیسک ها، دست اندازی های بدخیم سایر اعضا روی مهره های پشت، خوردگی یا روییدن استخوان های اضافی روی لبه ی مهره ها، سنگینی وزن، بیماری های زنانه از نوع دستگاه تناسلی و ادراری و بسیاری عوامل دیگر که می تواند به علت فشار روی تنه یا شاخه های عصب سیاتیک درد ایجاد کند.

تسکین و درمان درد ستون فقرات یا مهره های پست

  • مقل ازرق و زیره ی کرمانی از هر کدام 10 گرم و ریشه ایرسا، سورنجان، مسطکی رومی، انیسون و زنیان از هر کدام 20 گرم، همه را نرم بسایید و با 500 گرم گل قند عسلی مخلوط کنید و صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق شربت خوری از آن میل فرمایید.
  • فرفیون، قسط ومیعه سایله از هر کدام 5 گرم و سداب، اگیر ترکی، ابهل و رازیانه از هر کدام 10 گرم همه را نرم بسایید، سپس با روغن بابونه یا روغن سداب مخلوط کنید و بمالید
  • تخم کرفس 30 گرم و دانه ی اسفند، اسارون، زرمباد، مرمکی، اگیر ترکی، دارچین و درونج عقربی از هر کدام 10 گرم، همه را نرم بسایید سگس با 500 گرم عسل مخلوط کنید و روزی چهار قاشق شربت خوری از آن به ترتیب بخورید.
  • سورنجان 15 گرم و پوست هلیله زرد 10 گرم، هر دو را نرم بسایید، سگس با کمی آب تاج ریزی خمیر کرده و قرص های به شکل گرد و به اندازه یک عدد نخود بسازید و صبح و ظهر و شب هر مرتبه دو عدد میل کنید
علت درد ستون فقرات و درمان به کمک طب سنتی

درد ستون فقرات به علت ورم

  • اگر ستون فقرات در اثر ورم درد می کند برای تسکین درد و همچنین درمان ورم آن باید: تخم کرفس 30 گرم دانه ی اسفند، اسارون، زرمباد، مرمکی، اگیر ترکی، دارچین و درونج عقربی از هر کدام 10 گرم، همه را نرم بسایید سگس با 500گرم عسل آویشن مخلوط کرده و روزی 4 قاشق شربت خوری از آن را به ترتیب بخورید.
  • ده گرم پوست هلیله زرد، 5 گرم خولنجان و 15 گرم سورنجان را نرم بسایید سگس با کمی آب تاج ریزی خمیر کرده و قرص هایی دایره ای شکل به اندازه یک عدد نخود تهیه کرده و صبح، ظهر و شب هر مرتبه دو عدد میل کنید.
  • اذخرمکی 10 گرم، سداب، گل بابونه و گل برنجاسف از هر کدام 20 گرم و سوسن 40 گرم، همه را نیمکوب کرده و آب آن را با گلاب و کمی سرکه مخلوط کنید و روزی سه مرتبه بر محل ورم و درد مالش دهید.

درد ستون فقرات به علت ضربه

  • برای تسکین درد ستون فقرات که به علت ضرب خوردگی باشد باید آرد باقلا، آرد جو، تاج ریزی پودر شده را با روغن دنبه گوسفند مخلوط کنید و بر محل درد بمالید و یا آن را با 250 گرم دنبه له شده مخلوط کرده و سگس استفاده نمایید.
  • مورد، شوید، بومادران از هر کدام 20 گرم، مغز ناخنک و افسنطین از هر کدام 15 گرم همه را نرم بسایید سگس با 250 گرم روغن دنبه ی چرخ کرده مخلوط کرده و به صورت پماد از آن استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *