دانستنی های طب سنتی (سری اول)

دانستنی های طب سنتی (سری اول)

ده نکته و دانستنی های طب سنتی

گل گاوزبان: آیا می دانید دمنوش گل گاوزبان برای تقویت قلب و سیستم عصبی و پاکسازی بدن بسیار مفید می باشد. کافیست مقداری گل گاوزبان را با حدود یک لیتر آب به آرامی بجوشانید و میل نمایید.

مویز: آیا می دانید با مصرف روزانه 20 عدد مویز به صورت ناشتا بسیاری از بیماری های بدن دفع می شود. همچنین مصرف مویز اعصاب را تقویت کرده و خستگی را از بین می برد.

از بین بردن بوی بد پیاز و سیر: آیا می دانید نیم ساعت پس از خوردن سیر و یا پیاز یک قاشق غذاخوری عسل یا کمی جعفری یا یک عدد سیب بخورید بوی بد سیر یا پیاز در دهان به صورت آنی از بین می رود.

زیرفون ( برگ تیول ):  دمکرده زیرفون آرام بخش بوده و برای افراد مضطرب و پر استرس مفید می باشد. ترکیبات مفید موجود در دمنوش زیرفون فشار خون را تنظیم کرده و تپش قلب را کاهش می دهد.

سبوس گندم: آیا می دانید مصرف سبوس گندم برای درمان پولیپ هایی است که در کولن یا روده فراخ ایجاد می شود و همچنین می تواند ورم معده و ورم روده را درمان کند.

روغن بنفشه: آیا می دانید مالیدن روغن بنفشه به بدن پیش از ورود به حمام موجب پیشگیری از جوش و دمل بدن می شود.

رفع خارش پوست بدن: اگر عرق شاه تره را همراه با عرق کاسنی در روز سه فنجان قبل از هر وعده غذای بخورید هرگونه خارش پوست بدن برطرف می شود.

درمان درمان سردرد: نوشیدن و استشمام گلاب در رفع سردرد ناشی از هوای مسموم پاییزی مفید است. بوییدن گلاب آرام بخش بوده و فشارهای روانی را کم می کند.

فواید سنگ پا: استفاده از سنگ پا باعث رفع سردرد، درمان مشکلات اعصاب و مغز و حتی چربی سوزی و تنظیم قند خون بسیار موثر است.

روغن گلپر: مالیدن روغن گلپر بر پوست تیرگی پوست را از بین می برد. اینکار همچنین خارش و التهاب پوست را نیز برطرف می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *