خوش بو کردن دهان به کمک طب سنتی

خوش بو کردن دهان به کمک طب سنتی

 • نسخه اول: برای خوش بو کردن دهان خرفه، میخک، دارچین، سعد کوفی، جوز هندی، صندل سرخ و سفید و گل محمدی همه را نرم بسایید بعد با کمی گلاب آنها را به صورت خمیر سفتی درآورید، سپس از آن قرص هایی به اندازه ی یک فندق درست کنید و پس از خشک شدن در طول روز تدریجا در دهان نگه دارید تا به مرور آب شده و تمام شود.
  نسحه دوم: خلال نارنج، صندل سرخ و سفید، مرزنجوش، برگ مورد و سعد کوفی را با هم مخلوط کنید و نرم بسایید بعد با کمی گلاب به صورت خمیر سفتی درآورید، سپس قرص هایی به اندازه ی یک عدد فندق درست کنید و سپس از خشک شدن گه گاهی یکی از آن را در دهان نگه داشته و بمکید تا به مرور تمام شود تا در خوش بو کردن دهان به شما گمگ کند.
  نسخه سوم: مرزنجوش، نعنا خشک، سوسن و برگ درخت سیب را با هم مخلوط کرده سپس بجوشانید و آب آن را روزی سه مرتبه بعد از غذاهای روزانه در دهان غرغره کنید.
خوش بو کردن دهان به کمک طی سنتی

نسخه چهارم: خرفه، جوز هندی، هل سبز، بسباسه، قرنفل و سعد کوفی از هر کدام 5 گرم، آمله ی مقشر، سنبل الطیب، تخم شربتی، پوست هلیله زرد و گل محمدی از هر کدام 10 گرم همه را بسیار نرم بسایید  و بعد با 250 گرم گل قند عسلی

 • مخلوط و هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه 1 قاشق شربت خوری از آن را بعد از غذا میل نمایید.
  نسخه پنجم: عود بلیسان و قرنفل از هر کدام 10 گرم، تخم کرفس و مصطکی رومی از هر کدام 20 گرم، تخم زردک و تخم شوید از هر کدام 30 گرم  همه را نرم بسایید بعد با 500 گرم عسل مخلوط کرده و هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.
  نسخه ششم: دارچین، زنجبیل، هلیله سیاه، شیطرج، فلفل سیاه، بابونه شیرازی و نخود الوند از هر کدام 5 گرم، آمله ی مقشر، ثعلب و میوه درخت کاج از هر کدام 10 گرم همه را نرم بسایید بعد با 20 گرم پودر نارگیل و یک کیلو مویز بی دانه کوبیده شده و با یک کیلو عسل مخلوط کرده و هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

دیدگاه

 • بیستون سازه آذران پاسخ

  بسیار زیبا

  3 ژوئن 2019 در 9:09 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *