آیا خواص دارویی تخم زردک تخم شاهی و تخم شوید را می دانید؟

آیا خواص دارویی تخم زردک تخم شاهی و تخم شوید را می دانید؟

آیا خواص داروی تخم زردک تخم شاهی و تخم شوید و تخم گشنیز را می دانید؟ در این مطلب برای شما برخی از مهمترین خواص دارویی این دانه های گیاهی را گردآوری کرده ایم، که می توانید با مطالعه آن به این فواید مهمی که اشاره می کنیم پی ببرید. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

 

آیا خواص دارویی تخم زردک تخم شاهی و تخم شوید را می دانید؟

 

خواص دارویی تخم زردک

  • فعال کننده روده، پاکسازی کننده دستگاه گوارش، خرد و خارج کننده سنگ کلیه، قاعده آور، شیر افزا، ضد استسقا، تقویت کننده عمومی بدن، تنظیم کننده عادت ماهیانه و خارج کننده گاز معده و روده، موارد دیگر استفاده از آن مفید برای بیماری های کلیه، هیستری و بیماری های کبد ( زردی ) می باشد

خواص دارویی تخم شاهی

  • برطرف کننده لکه های سفید پوست، چربی سوز، تصفیه کننده خون، شیر افزا، قاعده آور، نیرو بخش، مدر، ملین، مقوی قوای جنسی، موارد دیگر استفاده از آن مفید برای آسم، اسهال خونی، بیماری های پوستی، سرفه های سخت، خونریزی لثه و سو هاضمه می باشد. توجه داشته باشید استفاده از آن در دوران بارداری ممنوع می باشد.

خواص دارویی تخم شوید

  • چاق کننده، انرژی زا، شیر افزا، کاهنده فشار، تقویت کننده معده و مدر می باشد، موارد دیگر استفاده از آن مفید برای سو هاضمه، قولنج شکم، بی خوابی، قاعدگی دردناک، بوی بد دهان، تشنج، درد و سوزش معده، نفخ، سکسکه، خروپف کردن در خواب و بیماری های دستگاه تناسلی

خواص دارویی تخم گشنیز

  • خواب آور، مسکن، آرام بخش، کاهنده چربی خون، باد شکن، شیرافزا، مقوی معده، ضد اسپاسم، تقویت کننده قوای جنسی، ضد باکتری، ضد کرم، اشتها آور، قاعده آور، خلط آور، هضم کننده غذا و کاهنده درد مفصل، موارد دیگر استفاده از آن مفید برای روماتیسم و اسهال می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *