حفظ و نگهداری قلب به کمک طب سنتی

حفظ و نگهداری قلب به کمک طب سنتی

  • برای حفظ و نگهداری قلب باید از بوها و استنشاق روایح غیر مطبوع و خوردن غذاهای سودازا و افکار متشنج و خیالات واهی و همچنین از استرس، هیجان، نگرانی های شدید و نیز غم و اندوه، گریه و عوامل وحشت زا که همگی موجب تند شدن ضربان قلب و فشار های روحی و باعث درد و سوزش جلوی قلب می شود دوری کنید و همیشه اسایش و آرامش خاطر را برای خود فراهم کنید. که گه گاهی به طریق بوییدن روایح مطبوع مانند عنبر، مشک، زغفران، سیب گلاب و غیره قلب را تقویت کنید.

روش های گیاهی برای سلامت و نشاط قلب

  • روش اول: بدین منظور، گه گاهی از طریق بوییدن روایح مطبوع، مانند عنبر، گلاب، مشک، زعفران، اسطوخدوس، سیب گلاب و غیره استفاده کنید. و اگر میل دارید که از دارو استفاده کنید دارچین، مروارید، ابریشم مقرض، بسد، کهربا، خلال نارنج، زرمباد، فرنجمشک، اشنه، دورنج، عود هندی، تخم خرفه، تباشیر هندی، گل محمدی، هیل غرابی، مغز تخم هندوانه و تخم شبدر از هر کدام 5 گرم، زعفران دو و نیم گرم و بهمن سفید،مسطکی رومی، تخم زردک و بادرنجبویه از هر کدام 10 گرم، مغز تخم کدو 20 گرم، همه را مخلوط کنید و بسیار نرم بسایید و با یک کیلو عسل مخلوط کنید. صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن میل کنید.
  • روش دوم: زعفران دو و نیم گرم، هیل قرابی، مروارید، کهربا، بسد، عود، هلیله کابلی، پوست نرم بیرونی پسته، ابریشم مقرض، درونج عقربی، زرمباد و تباشیر هندی از هر کدام 5 گرم، کبابه ی چینی، بهمن سرخ، بهمن سفید، بادرنجبویه، شاه تره، گل گاوزبان از هر کدام 10 گرم، قند یا شکر و یا نبات 250 گرم همه را با هم مخلوط و نرم بسایید. در مقداری آب به خام و آب سیب خام و آب انار و آب لیمو و کمی آب جوشانده طلا و نقره حل کنید. سپس صبح و ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.
حفظ و نگهداری قلب به کمک طب سنتی

مفرح گرم قلب

  • زعفران دو و نیم گرم، مسطکی رومی و گل محمدی از هر کدام 10 گرم ، عود، سنبل الطیب، اسارون، قرنفل، جوز هندی، هل سبز، هل سفید، هیل قرابی، بسباسه از هر کدام 5 گرم همه را مخلوط کنید و نرم بسایید سپس با 250 گرم عسل مخلوط کنید. صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن میل کنید.

مفرح سرد قلب

  • تخم گشنیز، تخم کاسنی، بید مشک، گل محمدی و تباشیر از هر کدام 4 مثقال نرم بکوبید و با نیم کیلو شربت سیب درختی مخلوط و صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق غذاخوری از آن میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *