توصیه و نسخه های طب سنتی برای درمان بیماری کبدی

توصیه و نسخه های طب سنتی برای درمان بیماری کبدی

اگر مبتلا به هر نوع بیماری کبدی شده اید لازم است اولا از خوردن خوراکی هایی مانند پنیر، زرده تخم مرغ، چربی جات، گوشت های کنسرو شده، خوراکی های جوهر دار، سس های تند، شیرینی های قنادی، ته دیگ برنج، چیپس، سیب زمینی سرخ کرده، اسفناج، نوشیدنی های الکلی، مواد مخدر و کلا غذاهای سرخ کرده پرهیز کنید. همچنین باید از خوراکی هایی که در درمان بیماری کبدی کمک می کنند بیشتر استفاده کنید، مانند کاهو، سالاد کلم، گوجه فرنگی، کرفس قمری، سیب درختی، زردچوبه و همچنین رژیم های کوتاه و بلند مدت انگور نیز مفید می باشد در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید

 

توصیه و نسخه های طب سنتی برای درمان بیماری کبدی

توصیه و نسخه های طب سنتی برای درمان بیماری کبدی

  • به عنوان درمان هر روز 15 تا 20 عدد لیمو شیرین بخورید یا هر صبح و ظهر و شب هر بار یک لیوان آب لیمو شیرین بنوشید. همچنین می توانید هر روز صبح ناشتا یک لیوان آب هویج بنوشید.
  • چهل گرم ریشه ی جعفری که در فر خوراک پزی به سرعت خشک کرده باشید را در یک لیتر آب بجوشانید و آب صاف کرده ی آن را با سکنجبین شیرین و به مرور بنوشید.
  • پنجاه گرم از بوته های توت فرنگی را هر بار در یک لیتر آب بجوشانید و دایما آب صاف کرده ی آن را به جای آب خوردن بنوشید.
  • سرهای مارچوبه را بکوبید و شیره بکشید، چند ساعتی کنار بگذارید تا ته نشین شود. سپس آن را صاف و در مقابل هر 100 گرم صاف کرده آن 180 گرم شکر به آن اضافه کنید. بعد در بن ماری بجوشانید و دائم با یک قاشق هم بزنید تا قوام بگیرد. پس از سرد شدن در شیشه ای سر بسته بریزید و درب آن را محکم ببندید و در یخچال نگه داری کنید، صبح و ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق سوپ خوری میل کنید.

 

پاک کردن کبد

پاک کردن کبد: برای شستشو و پاکسازی کبد خوردن تربچه، خرمالو رسیده و همچنین گریپ فروت صبح ناشتا مفید خواهد بود.

خالی کردن آب کبد: برای خالی کردن آب کبد باید چند روزی از کرفس استفاده کنید.

قولنج کبد: برای درمان قولنج کبد روغن بادام تلخ را از خارج از بدن بر روی محل کبد مالش دهید.

بزرگ شدگی کبد: اگر کبد بزرگ شده است باید از خوردن زعفران، گل محمدی و روغن گل محمدی پرهیز کنید و برای درمان آن نیز تخم کرفس، زنیان، بادیان، اسارون، دم گیلاس، کاکل ذرت و ازخرمکی را به میزان مساوی هر روز صبح بجوشانید و دم کرده آن را قبل از صبحانه میل کنید.

  • هر روزی زنیان، بادیان، انیسون، تخم گشوث، تخم کرفس، ریشه کاسنی، افسنطین و ریوند چینی را مخلوط کنید و بجوشانید. آب آن را صاف و صبح ناشتا بنوشید.
  • رازیانه، انیسون، پودر شیرین بیان، تخم کرفس، زرآوند طویل و افسنتین را به نسبت مساوی مخلوط کنید و بجوشانید. آب آن را صاف کنید سپس مقداری چهار تخمه خنک را شیره بگیرید و با آن مخلوط کرده و بنوشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *