تقویت کبد به کمک طب سنتی

تقویت کبد به کمک طب سنتی

تقویت کبد به کمک طب سنتی

اگر میل دارید که کبد را تقویت کنید ضمن این که از خوردن اسفناج و چربی ها پرهیز می کنید از خوراکی هایی که کبد را تقویت می کند بیشتر استفاده کنید، مانند: آب کدو، آب خرفه، آب انار، آب خیار، آب کاسنی تازه، آب جوشانده کاسنی، عرق کاسنی، لعاب اسفرزه، شربت لیمو، شربت سکنجبین، سکنجبین به لیمو، آب جوشانده خارخاسک، شیره چهار تخمه، روغن زیتون، آب سیب درختی، جوزبویا، انجیر، به شیرین و خام، زیره سیاه، شوید، آب دم کرده رقیق شاه تره، آب دم کرده باد رنجبویه، آب دم کرده سنبل الطیب، ترنجبین، ماءالشعیر، شربت غوره، آب عناب، آب زرشک، شربت زرشک

 

تقویت کبد به کمک طب سنتی
تقویت کبد به کمک طب سنتی

چند نسخه طب سنتی جهت تقویت کبد

  • برای این که کبد تقویت شود بهتر است هر بار اترج، تمرهندی، تخم کشوث و تخم ترشک را مخلوط بجوشانید و آب آن را با آب انار مخلوط و به تدریج بنوشید.
  • تباشیر هندی و گل محمدی از هر کدام ۵ مثقال تخم کاسنی و تخم خرفه از هر کدام ۳ مثقال، ریوند چینی و تخم کرفس از هر کدام ۲ مثقال همه را مخلوط کنید و بجوشانید. آب آن را صاف کنید و مقداری ۴ تخمه ( تخم خیار، تخم گرمک، تخم هندوانه و تخم کدو ) را بکوبید و در آن شیره بکشید، مقداری از آن را صبح ناشتا و بقیه را به تدریج میل فرمایید.
  • تباشیر هندی کوبیده شده، آب جوشانده ریشه کاسنی، لعاب اسفرزه و سکنجبین را مخلوط کنید و به مرور میل فرمایید.
  • نعناع خشک، ریوند چینی، انیسون، اسارون، تخم کرفس، قسط شیرین و قردمانا را مخلوط کنید و نرم بسایید هر روز کمی از آن را با مقداری سکنجبین مخلوط کنید و بخورید.
  • اقاقیا، صندل سرخ و صندل سفید از هر کدام ۱۰ گرم. ریشه انجبار ۴۰ گرم همه را نرم بسایید و هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را در دهان بریزید و با آب بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *