تا چه میزان با خواص دارویی ارگانو (پونه کوهی) آشنایی دارید؟

تا چه میزان با خواص دارویی ارگانو (پونه کوهی) آشنایی دارید؟

آیا می دانستید ارگانو برای دردهای قاعدگی و اسپاسم های عضلانی می تواند درمان مفیدی باشد؟ همچنین می دانستید  که حشرات موذی از بوی آن فرار می کنند بنابراین می تواند یک دفع کننده ی آفت طبیعی محسوب شود؟ و افراد دیابتی نیز می توانند از آن برای کاهش قند خون استفاده کنند؟ و ده ها فوایده ی دیگر که در رادیو عطارین این هفته به مقداری از آن ها پرداخته شده است. این هفته در مورد خواص دارویی ارگانو (Oregano) با هم صحبت می کنیم.

شاید تا به حال اسم ارگانو را در قسمت “مواد لازم” دستورهای آشپزی دیده باشید که در پرانتز آورده باشد که در صورت نداشتن ارگانو از آویشن استفاده کنید. اما استفاده از آن می تواند دلیلی بیشتر از عطر و طعم داشته باشد.

در پادکست این هفته به معرفی مختصر گیاه می پردازیم و بعد از توضیح خواص دارویی ارگانو و کاربرد آن در بیماری های مختلف، عوارض جانبی و احتیاط مصرف این گیاه با ارزش را برای شما شرح می دهیم. و در آخر به عنوان جایزه ی یک شنونده ی خوب، به شما می گوییم که چطور می توانید از آن در خانه روغن تهیه کنید و روغن آن برای چه بیماری ها، چگونه استفاده می شود.

 

 

رادیو عطارین با هدف ارتقاع دانش خانواده های ایرانی در راستای بهره گیری از گیاهان داروی و درمان های طب سنتی که می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای دارو و درمان های شیمایی باشد تولید و اجرا شده است، امیدواریم با دنبال کردن این ویژه برنامه در بستر فروشگاه اینترنتی عطارین ما را در این مسیر همراهی کنید و از اطلاعاتی هرچند مختصر ولی مفیدی که در این برنامه در اختیار شما قرار می دهیم نهایت استفاده و بهره را ببرید. در ادامه ممنونیم از اینکه پادکست های رادیو عطارین را با دوستان خود به اشتراک می گذارید.

 

 

برای خرید اینترنتی ارگانو 50 گرمی عطارین اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *