بیماری رشگک چیست ؟ نسخه طب سنتی برای درمان رشگک

بیماری رشگک چیست ؟ نسخه طب سنتی برای درمان رشگک

بیماری رشگک چیست ؟

بیماری رشگک یک نوع ناراحتی زیر جلدی می باشد که در کودکان ظهور می کند و خارش زیادی دارد و گاهی در اثر خارش زیاد زخم می شود و دانه های آن بقدری ریز هستند که به چشم دیده نمیشوند اگر در اشخاص بزرگسال بروز کند بقدری آزار و اذیت می کند که باید ماهوت پاک کن ریز و زبر که مخصوص گرد گیری لباس است و مانند آن را برای خاراندن و تسکین خارش بکار برد. بهتر است بدانید که این بیماری و همچنین تمامی دمل ها و امراض زیر جلدی از قبیل جوش غرور، کک و مک و دمل های مختلف و خارش بدن و عوارضات آن ها همه در اثر کثافات خون می باشد. اولین قدم برای درمان تمامی آنها  تصفیه ی خون می باشد و پس از آن باید معده را از اخلاط و کثافات تخلیه کرد تا از فشار و پیشرفت امراض جلوگیری به عمل آید، سپس به درمان های مختلف پرداخت.

 

بیماری رشگک چیست ؟ نسخه طب سنتی برای درمان رشگک

 

شاید برای شما جالب باشد نسخه طب سنتی جهت درمان پسوریازیس را مطالعه کنید.

 

نسخه طب سنتی برای درمان بیماری رشگک

بیمار مبتلا به رشگک نباید تخم مرغ، بادمجان، گوجه فرنگی، انواع فلفل، ادویه جات، نمک، سرکه، دنبه، چربی جات و شیرینی های قنادی را میل کند. اگر بیمار کودک شیرخوار بود، مادرش ضمت پرهیز از خوراکی های فوق الذکر باید مبردات و خوراکی ها و غذاهایی که طبیعت آنها خنک می باشد مانند شیرخشت، عناب، آب لیمو، خیار، هندوانه، کاهو، هلو و غیره…. و همچنین مایعاتی که حجم ادرار را افزایش می دهند زیاد مصرف کند تا در شیر او اثر کرده و طفل از بیماری رهایی یابد.

 

  • نسخه اول: برای درمان آن باید مقداری نیل را در آب جوش حل کنید و آن قدر به هم بزنید تا کف ایجاد شود و آن کف ها را با دم قاشق یا تیغه ی چاقو جمع کنید و بر روی پوست بمالید و این عمل را روی هفت تا ده مرتبه تکرار کنید.
  • نسخه دوم: مقداری جوش شیرین را با ماست مخلوط کنید و روزی سه مرتبه بمالید.
  • نسخه سوم: گل سرشور، گل ارمنی، گل تباشیر و گل برز را به نسبت مساوی نرم بسایید با شیر مخلوط کنید و بمالید.
  • نسخه چهارم: تخم کاسنی، تخم کاهو، تخم خیار سبز، تخم خیار چنبر، تخم گشنیز، تخم خرفه، تخم خشخاش و بالنگو از هر کدام 20 گرم را بجوشانید و آب صاف کرده ی آن را در طول روز به مرور میل کنید.
  • نسخه پنجم: تخم خیار چنبر، تخم خیار سبز، تخم کاهو، تخم کاسنی، تخم خشخاش، بالنگو، گل بنفشه، گل پنیرک، گل نیلوفر، تاج ریزی، کاکنج، پوست هلیله ی زرد، ریوند چینی، سنامکی، گل محمدی، شاه تره و مخلصه را به نسبت مساوی مخلوط کنید سپس نرم بسایید و صبح و ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را در دهان بریزید و با کمی آب میل کنید و یا با آب سرد و شکر مخلوط کرده و بخورید (این نسخه مخصوص بزرگسالان می باشد) ضمنا خوردن آب آلو و آب خیسانده ی برگه ی هلو بسیار مفید خواهد بود

 

همچنین می توانید درمان جوش های خارش دار به کمک طب سنتی را از این طریق مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *