با نسخه های گیاهی به جنگ میگرن بروید

با نسخه های گیاهی به جنگ میگرن بروید

با نسخه های گیاهی به جنگ میگرن بروید: سردرد میگرن که آن را سردرد یک طرفه ، سردرد نیمه سر  یا سردرد عصبی می گویند. درد آن اکثرا یک طرفه است. یعنی یک طرف سر درد می گیرد و تیر می کشد، و با تهوع همرا است. این نوع سردرد به طور ارثی و غیر ارثی یعنی به علت عوامل مختلف دیگر ایجاد می شود. زنانی که به این بیماری دچار شده اند اکثرا هم زمان با شروع قاعدگی سردردشان بروز خواهد کرد وشدید می شود.

برای درمان باید ابتدا خلط غالب بدن را تنظیم سازید. اگر دموی مزاج بودید و پر خونی داشتید به طریق حجامت یا طریق دیگر خون کم کنید سپس به مداوا بپردارید.

به عنوان مسکن موقت هنگام شروع سردرد میگرن یک قطعه ریشه عاقرقرها را آتش بزنید و دود آن را در هر دو سورتخ بینی استنشاق کنید.

با نسخه های گیاهی به جنگ میگرن بروید
با نسخه های گیاهی به جنگ میگرن بروید

نسخه های درمان خانگی میگرن

  • پیاز رنده شده را هرشب هنگام خواب روی پیشانی و ملاج  ضماد کنید. ضمنا تحریکات چشمی و عکس العمل در موقع پوست کندن پیاز هم موثر می باشد.
  • مغز هسته هلو را نرم بکوبید و بر محل درد ضماد کنید.
  • از خوردن همه چیز غیر از آب سیب پرهیز کنید.
  • روزی سه مرتبه شانه و گردن را ماساژ دهید. سپس حوله ای که در آب سرد تر شده باشد را پشت گردن گذاشته و پاها را در آب نگه دارید. سپس استراحت کنید.
  • برگ های سفت خارجی کلم را بپزید و له کنید و روی محل درد بگذارید. با پارچه یا کلاه کرکی یا پشمی را سر را ببندید و این کار را روزی دو تا سه مرتبه تکرار کنید.
  • هر روز 25 تا 30 گرم باقلا را دریک لیتر آب جوش دم کنید. آب صاف کرده ی آن را با شکر شیرین و به مرور در طول روز بنوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *