آیا می دانید زنجبیل چه تاثیری برای سلامتی دارد؟

آیا می دانید زنجبیل چه تاثیری برای سلامتی دارد؟

آیا می دانید زنجبیل چه تاثیری برای سلامتی دارد؟ امروز در این مقاله قصد داریم برخی از ویژگی های زنجبیل را برای شما معرفی کنیم، که مصرف روزانه آن چه طور و چگونه می تواند در سلامت عمومی شما نقش مثبی بازی کند. در ادامه با ما همراه باشید و دانش و اطلاعات خود در خصوص زنجبیل ( زنجبیل چه تاثیری ) را بیشتر کنید و از فواید بی نظیر این ریشه گیاهی آگاه شوید.

 

زنجبیل و مبارزه با میکروب

زنجبیل و مبارزه با میکروب

 • برخی ترکیبات شیمیایی موجود در زنجبیل تازه به بدن شما کمک می کند تا میکروب ها را از بین ببرد. این ترکیبات به ویژه در متوقف کردن رشد باکتری هایی مانند E. coli و shigella بسیار قوی عمل می کنند، و همچنین ممکن است ویروس هایی مانند RSV را در معرض خطر قرار دهند.

 

زنجبیل و سلامت دهان

زنجبیل چه تاثیری بر سلامت دهان دارد

 • قدرت ضد باکتری زنجبیل نیز ممکن است لبخند شما را درخشان کند. ترکیبات فعال موجود در زنجبیل از رشد باکتریهای دهان جلوگیری می کند. این باکتری ها همان مواردی هستند که می توانند باعث بیماری پریودنتال شوند، و عفونت جدی لثه و بوی بد دهان را ایجاد کنند.

 

زنجبیل و کاهش حالت تهوع

زنجبیل و کاهش حالت تهوع

 • اگر سعی می کنید حالت تهوع را به خصوص در دوران بارداری کاهش دهید، زنجبیل به شما کمک می کند. مصرف این گیاه با شکستن و خلاص کردن سیستم گوارش از شر گاز داخلی در روده شما کار کند. همچنین به برطرف شدن صرع و یا تهوع ناشی از شیمی درمانی بسیار به شما کمک می کند.

 

زنجبیل و کاهش درد عضلات

زنجبیل و کاهش درد عضلات

 • مصرف زنجبیل درد و گرفتگی عضلات را کم می کند. در برخی مطالعات ثابت شده است که ورزش کارانی که دچار درد و گرفتگی عضلات می شوند با مصرف زنجبیل این درد و گرفتگی در روز بعد بسیار کاهش یافته است.

 

زنجبیل و کاهش علائم آرتروز

زنجبیل و کاهش علائم آرتروز

 • زنجبیل خاصیت ضد التهابی دارد، به این معنی که تورم را کاهش می دهد. این امر به ویژه برای درمان علائم آرتریت، روماتوئید و آرتروز بسیار مفید می باشد. ممکن است از طریق درد و تورم با مصرف زنجبیل به صورت دمنوش و یا با استفاده از کمپرس زنجبیل بر محل آسیب دیده خود خود تسکین یابد.

 

زنجبیل و رشد سرطان

زنجبیل و رشد سرطان

 • برخی مطالعات نشان می دهد که مولکولهای فعال زیستی موجود در زنجبیل ممکن است رشد برخی از سلول های سرطانی مانند سرطان روده بزرگ، معده، تخمدان، کبد، پوست، سینه و پروستات را کم کند.

 

زنجبیل و کاهش قند خون

زنجبیل و کاهش قند خون

 • در یک مطالعات اخیر نشان داده شده است که زنجبیل ممکن است به بدن شما در استفاده بهتر از انسولین کمک کند. مطالعات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا زنجبیل می تواند به افزایش قند خون کمک کند یا خیر.

 

زنجبیل و کاهش درد

زنجبیل و کاهش درد

 • اگر در دوره قاعدگی در می کشید پودر زنجبیل ممکن است به شما کمک کند. در مطالعات انجام شده، زنانی که در طول چرخه خود 1500 میلی گرم پودر زنجبیل یک بار در روز به مدت 3 روز مصرف می کرده اند، نسبت به زنانی که این کار را انجام نداده اند، شرایط بسیار بهتری داشتن

 

زنجبیل و کاهش کلسترول

زنجبیل و کاهش کلسترول

 • مصرف روزانه زنجبیل ممکن است به شما در مقابله با “کلسترول” بد یا LDL شما کمک کند. در یک مطالعه جدید، مصرف 5 گرم زنجبیل در روز به مدت 3 ماه، کلسترول LDL افراد را به طور متوسط 30 امتیاز کاهش داده است.

 

زنجبیل و محافظت در برابر بیماری

زنجبیل و محافظت در برابر انواع بیماری ها

 • زنجبیل مملو از آنتی اکسیدان و ترکیباتی می باشد که مانع استرس و آسیب به DNA بدن شما می شود. این ترکیبات ممکن است به بدن شما در مقابله با بیماری های مزمن مانند فشار خون بالا، بیماری های قلبی و بیماری های ریه ها کمک کنند علاوه بر این باعث افزایش سلامت بدن در دوران پیری می شود.

 

زنجبیل سوء هاضمه را تسکین می دهد

زنجبیل سوء هاضمه را تسکین می دهد

 • زنجبیل در درمان سو هاضمه بسیار مفید و موثر می باشد. مصرف زنجبیل قبل از غذا و یا در خود غذا باعث می شود سیستم گوارش شما عملکرد بهتری داشته باشد و روند هضم غذا خیلی بهتر از حالت عادی پیش برود و این باعث می شود مواد غذایی کمتر در سیستم گوارشی شما باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *