آنچه باید درباره کامبوچا بدانید ؟

آنچه باید درباره کامبوچا بدانید ؟

آنچه باید درباره کامبوچا بدانید ؟ کامبوجا یک نوشیدنی هزارساله‌ی بومی چین است. این نوشیدنی از همزیستی نوعی باکتری با نوعی گل سنگ تولید می‌شوند که به قارچ کامبوجا معروف است. در واقع ترکیبات اصلی نوشیدنی کامبوجا عبارت است از همین قارچ کامبوجا، آب جوش و مقدار کمی شکر. ظاهراً این نوشیدنی طعم ترش و شیرین و گازداری دارد و به راحتی همه را مجذوب طعم خود می‌کند. تهیه این نوشیدنی زمان‌بر است و به همین دلیل تولید آن به صورت محدود صورت می‌گیرد.

 

بحث درباره کامبوچا چیست؟

بحث درباره کامبوچا چیست؟

  • این نوشیدنی تخمیر شده به عنوان  اکسیر جاودانگی شناخته می شود و با تمام معیارهای بهداشتی مطابقت دارد. کامبوچا از چای سیاه یا چای سبز ، شکر ، و یک نوع قارچ ساخته تهیه می شود. این قارچ میکروارگانیسم های زنده دارد که به این نوشیدنی طعم کمی اسیدی می دهند.

 

 

تاریخچه نوشیدنی کامبوچا

تاریخچه نوشیدنی کامبوچا

  • طبق گزارش ها، مردم بیش از 2000 سال پیش اقدام به تولید نوشیدنی کامبوچا در چین کردند. اما تا اواخر دهه 1980 این نوشیدنی مورد توجه قرار نمی گرفت. برخی افراد امیدوار بودند که این امر بتواند سیستم ایمنی بدن مبتلایان به ایدز را تقویت کند نظریه ای که امروزه خلاف آن ثابت شده است.

 

آیا کامبوجا به درمان بیماری کمک می کند

آیا کامبوجا به درمان بیماری کمک می کند

  • برخی از محققان معتقد هستند از این نوشیدنی به عنوان درمانی که می تواند به بهبود دیابت و همچنین به درمان سرطان کمک کند، همچنین ادعاهایی وجود دارد که می تواند فشار خون و کلسترول را کاهش داده و بدن شما را سم زدایی کند. شواهد کافی برای تأیید این ادعاها موجود نیست. بیشتر موارد بهداشتی ناشی از گزارشاتی می باشد که مربوط حیوانات است.

 

کامبوجا آیا پر از پروبیوتیک است؟

کامبوجا آیا پر از پروبیوتیک است؟

  • مانند سایر محصولات تخمیر شده، کامبوجا حاوی ارگانیسم های زنده کوچکی است. بعضی از انواع میکروب ها به نام پروبیوتیک باعث تقویت باکتری های “خوب” در روده شما می شوند. این باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و به شما در مقابله با باکتری های بد کمک می کند. این ممکن است به شما در هضم غذا و جذب مواد مغذی نیز کمک کند. اما هنوز مشخص نیست که آیا میکروب های موجود در ترکیب دارویی می توانند از این مزایا استفاده کنند. ما به تحقیقات بیشتری نیاز داریم تا با اطمینان بگوییم.

 

دارای آنتی اکسیدان می باشد

آیا نوشیدنی کامبوجا دارای آنتی اکسیدان می باشد

  • این نوشیدنی دارای آنتی اکسیدان های خوبی است به نام پلی فنول، آنها ممکن است التهاب در بدن شما را مهار کرده و احتمال ابتلا به برخی بیماری ها را کاهش دهند. ممکن است اینها برای سلامتی روده نیز مفید باشند.

 

دارای ویتامین B میباشد
  • کامبوچا همچنین دارای ویتامین های گروه B است. از جمله خواص دیگر این نوشیدنی این می باشد که به بدن شما کمک می کنند تا غذا را به انرژی تبدیل کند.

 

آیا کامبوجا یک نوشیدنی الکلی می باشد

آیا کامبوجا یک نوشیدنی الکلی می باشد

  • به دلیل تخمیر قند با مخمر، تمام ترکیبات کمی الکل در آن وجود دارد. مارک های تجاری که کمتر از 0.5٪ حجم آن وجود دارد، می توانند به عنوان نوشیدنی “غیر الکلی” به فروش برسند. زمان تخمیر ، درجه حرارت و نحوه نگهداری این نوشیدنی مقدار الکل آن را مشخص می کند.

 

آیا کامبوجا می تواند عوارض جانبی ایجاد کند؟

آیا کامبوجا می تواند عوارض جانبی ایجاد کند؟

  • برخی گزارش های خانگی  نشان می دهد این نوشیدنی ممکن است درد معده، سرگیجه، حالت تهوع، عفونت ها و واکنش های آلرژیک ایجاد کند. تولید یا نگهداری این نوشیدنی در ظرف های سرامیکی لعاب دار نیز به این مسمومیت ارتباط دارد.

 

آیا یک بطری کامبوچه می تواند منفجر شود؟

آیا یک بطری کامبوچه می تواند منفجر شود؟

  • مهم است که همیشه قبل از نوشیدن کامبوچا را در یخچال نگه دارید. اگر مدتی یک بطری درپوش را در دمای اتاق بگذارید، ممکن است کربنات موجود در آن تقویت شود  و ممکن است هنگام باز کردن بطری، حالت انفجاری به خود بگیرد. سرما یخچال همچنین تخمیر را کند می کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *